Liudviko Rėzos Kultūros centras

RENGINIŲ KALENDORIUS

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

XV- oji folkloro šventė „Pūsk, vėjuži!“

25 rugpjūčio | 17:00 28 rugpjūčio | 22:00

Folkloro šventė „Pūsk, vėjuži!“

                      Ši šventė vyks rugpjūčio 25-28 dienomis ir yra skirta pagerbti ir paminėti Kuršių nerijoje gimusio, lietuvių folkloristikos pradininko, tautosakos rinkėjo Martyno Liudviko Rėzos gimimo metų sukaktį.

Šventėje yra tęsiamos folkloro švenčių tradicijos, dalyvauja kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių: Karaliaučiaus (Kaliningrado), Lenkijos, kitų paribio lietuvių bendruomenių. Paskutinis vasaros savaitgalis Juodkrantėje stebina išskirtinėmis dokumentinių filmų peržiūromis, paskaitomis, kostiumų demonstravimais bei Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų pasirodymais.

Šventės svečiai kultūros paveldą ir istoriją pažįsta įvairiose dirbtuvėlėse – mokosi gaminti vėtrunges, austi skaras, pinti juostas, megzti tinklus, gaminti suvenyrus iš žolynų.  Visi norintieji gali išmokti gaminti bei paragauti vikingų laikotarpio kuršių patiekalų. Mažieji šventės dalyviai linksmai leidžia laiką žaisdami senovinius pamario krašto žaidimus. „Pūsk, vėjuži!“ kviečia pasimėgauti išskirtine patirtimi – sudalyvauti paskaitoje plaukiojant senuoju laivu, pasigrožėti kostiumais, atkurtais pagal kapinynų archeologinę medžiagą bei baltiškais simboliai šiuolaikinėje lino madoje. Vakaro koncertinėje programoje – modernus folkloro skambesys, po koncerto – vakaronė „Šok, broluži!“, kurioje smagiai visi pašoka ir padainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.