FOMGED fondo (Tarptautinių festivalių rengėjo) prezidento Mustaf Kavasoglu vizitas Liudviko Rėzos kultūros centre.

12/11/2013 16:11
P2034258-001.JPG

Š.m. gruodžio 11 dieną Liudviko Rėzos kultūros centre lankėsi svečiai iš Stambulo (Turkija): FOMGED fodo prezidentas Mustafa Kavasoglu ir viceprezidentas Cengiz D.
Svečius lydėjo Mažeikių choreografijos mokyklos direktorė Jolanta Tendienė ir Tarptautinio jaunųjų vokalistų konkurso-festivalio “Baltic Voice” direktorius Augustas Petkus. Susitikimo metu buvo pasirašyta partnerystės sutartis su Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centru, kurios pagrindu bus vykdomas Tarptautinis projektas “Baltic Voice” . Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Natalija Lisovskienė pristatė svečiams centro veiklą, vykdomus kultūrinius, edukacinius projektus. Direktorės pavaduotoja Aušra Mikalauskienė supažindino svečius su centro patalpomis, pristatė istorinę ekspoziciją, atskleidė Kuršių nerijos krašto unikalumą ir pagrindinius istorinius faktus. Susitikimo metu direktorė Natalija Lisovksienė pristatė Tarptautinio jaunųjų vokalistų ir šokėjų festivalio-konkurso “Baltic Voice 2014” atlikėjų dalyvavimo sąlygas, tikslus, uždavinius, siekius ir pabrėžė tai, kad pagrindinis šio festivalio-konkurso tikslas yra sukviesti vaikus ir jaunimą iš įvairių šalių, suteikiant jiems galimybę kartu pasidalinti savo pasiekimais mene. Dirketorė papasakojo apie praeitų metų festivalio-konkurso programą, kurioje nemažai dėmesio buvo skirta ir Kuršių nerijos pažinimui: dalyviams buvo atskleistas Kuršių nerijos gamtos grožis, aplankyti Neringos miesto kultūriniai objektai, lankytinos Kuršių nerijos istorinės vietos, vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu buvo atskleistos pamario krašto tradicijos, papročiai, dalyviai susipažino su Neringos miesto meno kolektyvais, kurie atskleidė pamario krašto etninės kultūros specifiškumą, unikalumą. Pasidžiaugė, tuom, kad Tarptautinio konkurso-festivalio “Baltic Voice 2013” globėjas yra Neringos savivladybės meras Darius Jasaitis. Projekto organizatoriai (Mažeikių rajono savivaldybės kultūros rūmai, Visuomeninės organizacija “ Lietučiukės” ir Liudviko Rėzos kultūros centras) džiaugiasi, kad į šį festivalį-konkursą atvyksta tiek daug talentingų jaunųjų vokalistų iš įvairių pasaulio šalių. Džiugu tai, kad organizuojamas jungtinis projektas yra ne komercinis renginys.
Direktorė atkreipė svečių dėmesį į tai, kad šis projektas bus priskirtas prie Neringos miesto prioritetinių kultūrinių renginių, kuris ateityje dar stipriau garsins Neringos miestą, kaip unikalų pajūrio kurortą, pritraukdamas didesnius turistų srautus iš įvairių pasaulio kraštų atrandant ne tik unikalią Kuršių nerijos gamtą, bet ir praturtinant klausytojų, turistų meno pasaulėžiūrą dalyvaujant edukaciniuose užsiėmimuose, konkurso dienose - koncertuose. Dirketorės N.Lisovksienės žodžiais tariant “svarbiausia tai, kad šis projetas sutraukia jaunąją kartą pažinti įvairių tautų muzikinę, šokio kultūrą įrodant, kad menas – tai stipri jėga, jungianti įvairias pasaulio tautas peržengdama visas sienas.”
Džiugu, kad noriai sutiko dalyvauti konkurso komisijoje pats FOMGED fondo (tarptautinių konkursų-festivalių rengėjas) prezidentas Mustafa Kavasoglu. Svečiams buvo padėkota už šį draugišką ir dalykišką vizitą ir įteiktos prisiminimo dovanėlės. Atsisveikinant ištarta: “ iki susitikimo š.m. liepos 9 dieną Juodkrantėje tarptautiniame festivalyje-konkurse “Baltic Voice 2014”.
Liudviko Rėzos kultūros centro vardu dėkojame Mažeikių choreografijos mokyklos direktorei Jolantai Tendienei ir Tarptautinio jaunųjų vokalistų konkurso-festivalio “Baltic Voice” direktoriui Augustui Petkui už garbingų svečių atvežimą į Neringos miestą.