2013-10-01 Tylusis koncertas

10/01/2013 18:00

Akimirkos - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/212

Kultūros centrų darbuotojai netekę vilčių sulaukti didesnių atlyginimų, spalio 01 d. 18 val. vykdys antrąją visuotinę akciją - tylųjį koncertą ,,Būti ar nebūti“.
Šiuo metu Lietuvoje tebesitęsiant socialinėms ir ekonominėms reformoms, kultūros centrai yra reikšmingi savivaldybių ir regionų kultūros politikos vystymo ir įgyvendinimo instrumentai, tenkinantys bendruomenės kultūrinius poreikius ir vykdantys kūrybinių industrijų plėtrą įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir kultūrinių poreikių žmonių grupėms.
Nors visi šalies aukščiausi politikai ir valdžios atstovai tikina, kad kultūra yra prioritetinė šalies sritis, tačiau vis nesiryžta vykdyti savo įsipareigojimų ir pažadų bent iš dalies padidinti kultūros darbuotojų atlyginimus. Per visą nepriklausomybės laikotarpį kultūros centrų darbuotojų vidutinis darbo užmokesti pakilo tik 3,5 procento, kai tuo tarpu švietimo sistemoje pokytis sudaro net 90 procentų. Nesikeičiant situacijai, kultūros darbuotojo vieta tampa nekonkurencinga, praktiškai į šią sistemą nebeateina jauni žmonės, tad jau greitai gali Lietuvoje nutilti ir chorai, ir orkestrai... Ši mūsų akcija – perspėjimas valdžiai, kuri negirdi mandagių ir nerėksmingų mūsų kalbų ir rezoliucijų.
Šiandien galime drąsiai teigti, kad kultūros centrai yra viena pagrindinių ir didžiausių šalies kultūros bendruomenių, netiesiogiai sukuriančių iki 5 procentų bendrojo šalies vidaus produkto, todėl atsigaunant Lietuvos ekonomikai yra pats laikas ir realus pagrindas užtikrinti padorius kultūros darbuotojų atlyginimus.
Tai antroji akcija, kurių jau suplanuota ir daugiau. Kaip kraštutinė priemonė – piketai, streikai ir kitų metų Dainų šventės boikotas.
Kviečiame visuomenę solidarizuotis su kultūros darbuotojais, vykdantiems ne tik kultūrinę, bet ir edukacinę bei socialinę misijas.

Romas Matulis
Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas

Tylusis koncertas.jpg
PrisegtukaiDydis
naujausias kreipimosi tekstas.doc25 KB