Žuvienės virimo čempionate neliko nepastebėta "Juodkrantės inkliuzų" komanda

uvienės virimo čempionatas 2013 Šilutė (45).jpg

Akimirkos - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/208

„Juodkrantės inkliuzų“ komanda V-ajame "Žuvienės virimo čempionate" buvo apdovanota tarybos nario Vytauto Laurinaičio ir asociacijos „Lamatos žemė“ įsteigtu prizu.
Juodojo kranto komanda "Juodkrantės Inkliuzai" Žvejo kieme su šypsena ir gardžiom vaišėm pasitiko kiekvieną svečią. Komandai buvo įteiktas Kulinarinio paveldo prizas. Komandos šūkis "Pagausi-gausi...! " visus domino, apsilankius Žvejo kieme- šūkio esmė tapdavo visiems labai aiški. Nijolė Grigaitienė visus vaišino šventės metu keptomis plekšnėmis ir uotais. Žvejo kiemo svečiai kurie iš trijų bandymų medine taurele pagavę kamuoliuką buvo pavaišinami gardžiu plekšnės ir uoto patiekalu - "Pagausi-gausi...". Komandos virėjo (šefo) Algimanto Raukčio išvirta žuvienė buvo tiršta unguriais ir viliojo ne vieną šventės dalyvį paskanauti ir įvertinti ją.
Kodėl pasivadinom "Juodkrantės Inkliuzai"? Rengiantis čempionatui komandos kapitonė Natalija Lisovskienė pasiūlė pasivadinti "Juodkrantės Inkliuzai" ir visi komandos nariai priėmė vieningu pritarimu. Pasak komandos kapitonės " Kaip ir kiekvienas inkliuzas gintaro gabalėlyje yra unikalus, taip ir mes kiekvienas esame unikalus savo meile Juodkrantei".
Komandos žvejo kiemo apipavidalinimo atributiką sukūrė Aušra Mikalauskienė, pagamino Juodkrantės girininko Tomo Juknos girininkų komanda, rūbų dizainą kūrė kultūros puoselėtoja Lina Vilimienė, patiekalais iš meniu : "kormoranų kojų galiukais, varnų kulšelėmis, salotomis "Pagausi - gausi..." vaišino šventės svečius Monika (Rūta) Stankienė. Tarybos nario Česlovo Stonio, Kęstučio Teišerskio, Liudmilos Juknienės, Almos Paplauskienės, Žiedūnės Grigaitytės ir Ramūno Janulio įrengtas Žvejo kiemas-viliojo užsukti visus šventės dalyvius. Komandos nariai "Juodkrantės inkliuzai" nuoširdžiai dėkoja merui Dariui Jasaičiui, įmonei "Mare travel" direktorei Ritai Zinkevičienei ir ypatingai savininkui Ernestui Zinkevičiui už sudarytą galimybę nuvykti į "Žuvienės virimo čempionatą" Šilutėje.

Akimirkos - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/208

2013 m. Žuvienės virimo čempionato komandos:

Iš Šilutės: Šilutės socialdemokratai, "Ereliai", „Retromobile“, „Darbo žuvys“, „Žibai – iš Žibų kaimo“, „Šilutės naujienos“ „INCONTRO“ „Karčemėlė“13, UAB „Šilutės vandenys“, Šilutės rajono bendruomenių sąjunga, UAB „Šilutės būstas“, Žuvinga ir Šilutės Soroptimos klubas, „Polderiai“, „Kredito unija“, „Gimę žvejoti, bet priversti dirbti“, “BROLIAI ŪSORIAI“, „PAMARIO BRASS“, „EAGLE WOMAN“, Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga, „Savos žuvys“, Judėjimas-Sąjunga TAIP, ŠILUTĖS LIBERALAI, „JOD' as ir draugai“, ŠILUTĖS ROTARY KLUBAS.
Komanda "Trakų vaiduokliai". Iš Šilalės - „Šilalės gaspadoriai“, iš Elektrėnų - „Elektrinis ungurys“, iš Vileikių užkardos - „Pasieniečiai“, iš Slavsko (Rusija) miesto - SPK „Koliada“, iš Viešvilės (Jurbarko r.) - „Viešvilės upėtakis“, iš Prienų – „Nemuno kilpų žvejai“, iš Šilutės ir Saldus (Latvija) miesto – jungtinė komanda „Dailiokai“, iš Norvegijos – „GJENSIDIGE“, iš Visagino – „ELEKTRO-ETNO-EKO-KO“, iš Mažeikių r. – „Kobinys“, Šilutės ir Neringos jungtinė komanda – Žuvininkystės įmonių asociacija „LAMPETRA“, iš Vištyčio - „Vištytežerio sygos“, Ventės – Šturmų bendruomenė, iš Neringos - "Juodkrantės inkliuzai" ir „Varom už Neringą !“, " iš Trakų r. – „BALYH“, „Trakų vaiduokliai“, iš Kretingos r. - „Riebžuvės“.

Dovanos ir prizai įteikti komandoms:

Šilutės seniūnijos seniūno Raimondo Steponkaus įsteigti specialieji prizai atiteko: „Viešvilės upėtakio“ ir Slavsko komandoms.
UAB „Šilutės vandenys“ specialų prizą padovanojo „Elektrinio ungurio“ komandai iš Elektrėnų.
UAB „Šilutės polderiai“ specialų prizą – rūkytą šamą - įteikė Trakų „BALYH“ komandai.
UAB „Įtampa“ prizas atiteko Kretingos „Riebžuvių“ komandai.
UAB „Šilutės Rambynas“ Pik-Nik‘o tortą padovanojo Mažeikių komandai „Kobinys“.
Verslininko Sauliaus Stankevičiaus specialusis prizas - fotoalbumai „Pamario paukščiai“ ir paveikslas atiteko „Retromobile“ komandai.
Nemuno deltos regioninio parko direktoriaus Vaido Pavilonio specialusis prizas, autorinis darbas – originali žuvis - atiteko komandai iš Prienų „Nemuno kilpų žvejai“.
Ansamblio „Karčema“ vadovas Vygantas Stoškus specialų prizą, kompaktinę plokštelę, padovanojo Visagino komandai. Pastarajai komandai atiteko ir antras prizas, kaip iš toliausiai atvykusiajai. Šį prizą įsteigė prekybos centras „Egmina“.
Alfonsas Vanagas, Šilutės turgavietės vadovas, taip pat įsteigė specialų prizą, kuris atiteko komandai „Vištytežerio stygos“.
Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus savo įsteigtą prizą padovanojo kaimynams – Šilalės komandai „Šilalės gaspadoriai“.
Tarybos narys Vytautas Laurinaitis ir asociacija „Lamatos žemė“ savo prizą padovanojo „Juodkrantės inkliūzų“ komandai.
Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prizas - firminis prancūziškas šampanas - padovanotas komandai „Trakų vaiduokliai“.
UAB „Žibai“ savo įsteigtą prizą padovanojo Norvegijos-Lietuvos komandai „GJENSIDIGE“.
UAB „Šilutės Rambynas“ PikNik‘o tortą padovanojo Mažeikių komandai „Kobinys“.
Šilutės maisto ir veterinarijos tarnybos įsteigtas prizas atiteko taip pat svečiams „Trakų vaiduokliams“. Pastarųjų išvirta žuvienė, komisijos akimis, buvo ekologiškiausia bei sveikiausia.
Penkių katilų sertifikatais apdovanoti: Vygantas Stoškus, vienas iš čempionato steigėjų Rimgaudas Višinskas ir organizatorius bei nenuilstantis vedėjas Marijus Budraitis.
Trijų katilų sertifikatu apdovanotas čempionato globėjas, vertinimo komisijos pirmininkas Zigmantas Balčytis.
Sriubos kategorijos – žuvies riba - čempionai:
I vietą laimėjo komanda „Elektrinis ungurys“ iš Elektrėnų.
II vietą – Trakų „BALYH“ komanda.
III vietą - „Retromobile“ komanda.
Tradicinės žuvienės čempionai:
I vieta atiteko moterų komandai „EAGLE WOMAN“ iš Šilutės.
II vieta - Šilutės socialdemokratų komandai.
III vieta – „JOD‘as ir draugai“ komandai.
Penktojo žuvienės virimo čempionato nugalėtojo vardu tituluota komanda "Šilutės liberalai" .