Juodkrantėje nuaidėjo Tarptautinis jaunųjų vokalistų konkursas-festivalis “Baltic voice 2013

07/10/2013 14:22
jur4-IMG_2881.jpg

Juodkrantėje nuaidėjo Tarptautinis jaunųjų vokalistų konkursas-festivalis “Baltic voice 2013”

Festivalio Grand Prix į Mažeikius parvežė Goda Bumbliauskaitė, mažeikiškės atlikėjos laimėjo dešimt prizinių vietų.

Daug atlikėjų
Pirmąjį tarptautinį jaunųjų vokalistų festivalį Juodkrantėje organizavo Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras ir visuomeninė organizacija „Lietučiukės“ iš Mažeikių.
Festivalyje dalyvavo 42 solistai bei 13 ansamblių iš aštuonių šalių: Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir Rusijos.
Festivalio direktorius – Mažeikių savivaldybės kultūros centro vadybininkas Augustas Petkus, organizatorė – Juodkrantės L. Rėzos kultūros centro direktorė Natalija Lisovskienė, koordinatorius – grupės „Lietutis“ vadovas Algirdas Grinkevičius.
Mažeikiškiai džiaugėsi, kad festivalio globėju sutiko būti Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Grand Prix abejonių nesukėlė
Koncertai Juodkrantės L. Rėzos kultūros centro lauko estradoje vyko tris dienas: iki pietų vykdavo repeticijos, o po pietų – penkių valandų konkursinis koncertas.
Dalyvių pasirodymą vertino tarptautinė penkių asmenų komisija, kuriai vadovavo vokalo mokytoja, dainininkė, Latvijos TV muzikos prodiuserė Nijolė Berezina. Komisija vertino atlikėjų profesionalumą, originalumą ir sceninį įvaizdį.

Grand Prix laimėtojos Godos Bumbliauskaitės laukia iššūkiai Londone.
Festivalio laureatai buvo paskelbti Gala koncerto metu.
A. Petkus teigė, kad dėl Grand Prix nebuvo jokių abejonių: komisija vienbalsiai nusprendė jį skirti A. Grinkevičiaus auklėtinei aštuoniolikmetei G. Bumbliauskaitei.
Goda laurus įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose pelno jau ne pirmą kartą, tad ir šis jai – ne išimtis. Šiemet mergina baigė mokyklą ir jau yra įstojusi į Londono universitetą studijuoti džiazo.

Daug mažeikiškių
Jauniausių konkursantų amžiaus grupėje trečią vietą pelnė mažeikiškė Austėja Petrauskaitė, 10–11 metų amžiaus grupėje Kornelija Lendzbergaitė iš Mažeikių buvo antroji: abi mergaites paruošė A. Grinkevičius.
Įdomi situacija susiklostė vertinant 14–16 metų atlikėjus: švedė Lisa Ajax ir mažeikiškė Justina Budaitė pelnė vienodą skaičių balų, tad viską nulėmė tai, kad komisijos pirmininkė švedei buvo parašiusi vienu balu daugiau, todėl Moksleivių namų dainos studijos „Kregždutė“, kuriai vadovauja Eleonora Kirkilienė, solistė Justina liko antra.

Gintarė Korsakaitė aplenkė dainininkes iš Estijos ir Latvijos.
Prizines vietas taip pat laimėjo A. Grinkevičiaus parengtos solistės Rūta Žulpaitė ir Atilija Daukantaitė, studijos „Sekmadienis“ vadovo Antano Dargio vadovaujama Gintarė Korsakaitė, Gintarė su drauge Agne Michalenkovaite nepralenkiamos buvo tarp duetų.
Ansamblių grupėje tarp 14–16 amžiaus atlikėjų mažeikiškių „Lietutis“ pelnė antrąją vietą, o studijos „Lietutis“ vyresniųjų merginų ansamblis „RagDolls“ tapo nugalėtoju.

Įvertintas gerai
Festivalio direktoriui A. Petkui malonu, kad jų rengtą dainų fiestą Juodkrantėje tiek dalyviai, tiek žiūrovai įvertino labai gerai.
„Neblogi atsiliepimai buvo dėl to, kad konkurse nesijautė įtampos kaip kitur, čia buvo ne komercinis, o meninis renginys. Baltarusijos, Rusijos atstovai, išvažinėję visos Europos konkursus, stebėjosi tokiu aukštu mūsų festivalio lygiu“, – teigė A. Grinkevičius.
Jis sakė pažįstąs daug Europos konkursų organizatorių ir dainininkų, ansamblių vadovų, su jais bendrauja, tad ir į Juodkrantę pakvietė tuos, kurie yra aukšto lygio, girdėti ir matyti atlikėjai.
Šilumos į festivalio atmosferą, pasak A. Petkaus, įnešė ir tai, kad atlikėjai buvo vaišinami ledais, mažeikietiškais šakočiais, kurių kai kas nebuvo nė matęs, pirmų-trečių vietų laimėtojai apdovanoti statulėlėmis.
„Jau dabar gauname padėkos laiškus su pažadais atvykti ir kitais metais bei atsivežti daugiau atlikėjų. Kai pamatė gražų konkursą, pajūrio kraštą, Azerbaidžano vadovas žadėjo atsivežti visą dainininkų grupę“, – tikino A. Grinkevičius.
Kadangi atlikėjų iš Lietuvos labai daug, ateityje planuojama į šį konkursą rengti lietuvių atranką, kuri vyktų Mažeikiuose. Be to, festivalio sėkmė organizatoriams leidžia tikėti daugiau ir garsesnių rėmėjų.

Lauks ir kitais metais
Festivaliu „Baltic voice 2013“ džiaugiasi ir jo globėjas Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis. Jo teigimu, tokia mažeikiškių invazija į Juodkrantę labai sveikintina.
„Turėjom tikrai kažką gražaus. Tokiom invazijom labai džiaugiamės, jų laukiame, mylime, draugaujame ir sveikinam. Atvirai pasakysiu, nenoriu labai prigirti, kad nepabėgtų į Mažeikius. Tas renginys labai pradžiugino širdį ir jei jis atsiras tęstinis, tai būsim dėkingi Mažeikiams ir jų kultūros centro vadovams“, – „Santarvei“ teigė meras.

Pirmą vietą tarp septyniolikmečių laimėjo Rūta Žulpaitė.
Pasiūlymą tapti festivalio globėju D. Jasaitis priima kaip didelę garbę: visi, kas apsilankė festivalyje, buvo laimingi, šypsojosi.
„Kas labai svarbu, festivaliu nenusivylė nei jo dalyviai, nei žiūrovai, visi plojo iš širdies. Lauksime festivalio ir kitais metais. Prisijungsiu prie organizavimo stipriai ir pats, jau ne taip, kaip globėjas. Kiek įmanoma, ieškosiu paramos“, – kalbėjo Neringos savivaldybės vadovas.
D. Jasaitis sakė, kad festivalis šiemet nebuvo įtrauktas į Neringos renginių planą, bet kitais metais jis plane tikrai atsiras.

Informacija iš http://www.santarve.lt

Akimirkos iš festivalio:
Pirmos dainos konkursas - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/194
Antros dainos konkursas - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/195
Laureatų koncertas, festivalio uždarymas - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/196