2013-07-02 Raganiukės teatro spektaklis

07/02/2013 18:00
Raganiukes teatras.jpg

LIUDVIKO RĖZOS KULTŪROS CENTRAS
LAUKO ESTRADA
(L. Rėzos g. 54, Juodkrantė)

Š . m. liepos 9 d. 19.30 val.

Raganiukės teatro spektaklis

Trumpai apie Raganiukės teatrą

Tai teatras vaikams ir visai šeimai. Šiame teatre spektaklius vaikams kuria teatro srities profesionalai, mėgėjai, jaunimas ir vaikai. Teatras turi didžiausią spektaklių vaikams repertuarą Lietuvoje, todėl vaikai ir jų tėveliai kiekvieną savaitgalį gali džiaugtis Raganiukės teatro pastatymais.

Raganiukės teatras – profesionalus teatras vaikams, nuo 1997 m. įsikūręs Vilniuje. Tai nepriklausomas teatras, nuolat gastroliuojantis po visą Lietuvą, garsinantis mūsų šalies kultūrą užsienyje. Šiuo metu Raganiukės teatras turi didžiausią spektaklių ir renginių repertuarą vaikams mūsų šalyje.
Kur įsikūręs Raganiukės teatras?

Raganiukės teatras įsikūręs Vilniuje, S. Stanevičiaus g. 24. Taip pat mūsų spektaklių per gastroles galite išvysti ir kituose Lietuvos miesteliuose ar kaimeliuose, o vasarą – pajūryje.
Kokius spektaklius galite išvysti Raganiukės teatre?

Raganiukės teatre kiekvieną savaitgalį išvysite linksmų, muzikinių, skirtingų žanrų spektaklių vaikams iki 13 metų. Galite pamatyti ir Raganiukės teatro sukurtų originalių spektaklių - žaidimų, kurie ugdo vaikų fantaziją ir vaizduotę, atveria vartus į magišką teatro pasaulį – į šių spektaklių kūrimą yra įtraukiami ir mažieji teatro žiūrovai, ir jų tėveliai. Taip pat teatras dalyvauja įvairiuose projektuose, festivaliuose. Teatro spektaklius kuria režisieriai ir aktoriai iš Lietuvos ir užsienio.
Kodėl teatras pavadintas Raganiukės vardu?

Raganiukė Niukė – tai linksmoji raganiukė iš vokiečių rašytojo Otfrydo Proislerio knygutės. Raganiukė stengiasi būti gera, daryti tik gerus darbus, tačiau kaip ir vaikams kartais nutinka, vis pakliūna į linksmas ir išdaigų kupinas istorijas. Kiekvieną savaitgalį mūsų teatre sutiksite Raganiukę Niukę, galėsite išgirsti jos sekamų pasakų ir paspausti ranką.
Apie Raganiukės teatrą rimtiems dėdėms ir tetoms

Raganiukės teatras yra Neformalaus scenos menų tinklo IETM narys, pirmasis teatras, atstovavęs Lietuvą Tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ festivaliuose.

Raganiukės teatras yra neatsiejama kultūros vaikams dalis Lietuvoje, drąsiai pasisako už aukštos kokybės meną vaikams, rengia festivalius, seminarus, aktyviai dalyvauja sostinės ir visos šalies kultūriniame gyvenime.

Faktai apie Raganiukės teatrą

Teatras veikia ištisus metus. Kiekvienais metais pristato du – tris naujus spektaklius. Nuolat dalyvauja labdaros projektuose, visuomeniniuose renginiuose, miestų ir šalies šventėse.
Raganiukės teatre jau trečius metus veikia vaikų teatro mokyklėlė, kurią lanko vaikai nuo 2 iki 12 metų. Vasarą veikia dienos centras.
Teatras stato spektaklius pagal pažangių idėjų, pasaulinio garso autorių kūrybą: Karlą Kolodį, Šarlį Pero, Oskarą Vaildą, Astridą Lindgren, Josteiną Gaarderį ir kt. Taip pat siekia puoselėti ir žadinti lietuvių autorių kūrybą, pastatęs spaktaklius pagal V. Pietarį, J. Dovydaitį, A. Liobytę, V. V. Landsbergį, archaiškas lietuvių liaudies pasakas.
Teatras nuolat ieško naujų kūrybinės raiškos galimybių. Raganiukės teatras atvėrė vaikams duris į dar mažai pažįstamą vitražinių lėlių (spalvotų šešėlių) teatro pasaulį, pirmasis Lietuvoje supažindino publiką su Juodos spalvos teatru, kur tamsoje, veikiant šviečiančioms lėlėms, atsiveria magiškas ir stebuklingas lėlių pasaulis.

Raganiukės teatras kasmet sparčiai auga ne tik spektaklių kokybe, kultūriniais, edukaciniais projektais, organizuojamais tarptautiniais festivaliais, inicijuojamomis novatoriškomis idėjomis, tačiau ir kūrybine erdve. Raganiukės teatre yra dvi – Mažoji ir Didžioji – salės. Spalvingame, pasakų karalystę primenančiame foje kiekvieną savaitgalį prieš spektaklius renkasi mažieji žiūrovai ne tik pažaisti, bet ir paklausyti Raganiukės teatro simbolio – Raganiukės Niukės – skaitomų pasakų ir pasakojimų apie teatrą. Tai vienintelis toks teatras Lietuvoje, kur jaunieji žiūrovai iš arti supažindinami su profesionalaus teatro pasauliu, su žmonėmis dirbančiais ir kuriančiais jame.

Didžiausią indėlį į turtingą Raganiukės teatro repertuarą yra įdėjusi teatro įkūrėja, režisierė, meno vadovė Rita Urbonavičiūtė – šioje srityje dirbanti jau beveik 25 metus. Siekiant įvairiapusiško meninio požiūrio, spektaklius vaikams kviečiami statyti ir geriausi savo srities Lietuvos ir užsienio režisieriai: norvegų vaikų teatro režisierius V. Anemone, A. Pakulevičius, V. Mikalauskas.

Raganiukės teatras vaikams atveria pasaulį!