Tomos Šlimaitės paroda "Jūros gelmėse"

06/04/2013 18:30
06/19/2013 17:00
P7271984.JPG

2013m. birželio 04 d. (antradienį)) Tomos Šlimaitės paroda "Jūros gelmėse"

Parodos atidarymas birželio 04 d. 18.30 val.
Paroda veiks iki birželio 19 dienos

Maloniai kviečiame apsilankyti

Autorė apie save

Gimiau 1985 m. Nuriūnų kaime (Kupiškio rajonas). 1992-2000 m. mokiausi Prof. Igno Končiaus pagrindinėje mokykloje. Savo sugebėjimus tobulinau Plungės meno mokykloje. Baigusi aštuonias klases įstojau į Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnaziją. Ten susipažinau ir išbandžiau įvairias dailės technikas: tekstilę, keramiką, skulptūrą, fotografiją, tapybą, bet labiausiai mane sudomino grafika, kuri sužavėjo savo mistiškumu, paslaptingumu, technikos kaprizingumu. Grafiką pasirinkau ir 2004 m. stodama į Vilniaus dailės akademiją.
2008 m. įgyjau menų bakalaurą. Dailės akademijoje susipažinau ir išmėginau įvairias grafikos technikas: ofortą, akvatintą, litografiją, šilkografiją ir ksilografiją.
2007 m. pagal studentų mainų programą "Erasmus" išvykau į Italiją, studijavau "Accademia Di Belle Arti Di Urbino". Vietos pakeitimas pripildė naujomis idėjomis, mintimis, praplėtė tiek menininį, tiek “gyvenimišką” akiratį.
2010 m. baigiau grafikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tai suteikė daugiau žinių apie šiuolaikinį meną, konceptualias jo tendencijas; tačiau giluminės kūrybos ištakos išliko mano pačios nuoskaudos ir išgyvenimai, kurie užkoduotais simboliais slepiasi darbuose, reikalauja Z. Freudo analitinės analizės. Gamta taipogi užima svarbią vietą mano kūryboje. Joje “pasikraunu” energijos, naujų jėgų ir minčių.
Baigusi studijas menines žinias toliau gilinau “Helnaes pa Hojskole” mokykloje Helneas saloje (Danija).
Šiuo metu gyvenu Klaipėdoje, tad uostamiestis, jūra ir pajūris inspiruoja dabartinę mano kūrybą.
Renkuosi pajūriui būdingus motyvus: kriaukles, akmenis, plunksnas, nugludintus medžio gabalėlius ir perkeliu juos ant cinko plokštelių. Oforto klišė yra įtrinama dažais, ir ant popieriaus spaudžiama net kelis šimtus kartų, todėl kartais vaizdai pasikartoja, primindami apie neribotas grafikos galimybes ir jos savitumą. Darbas, sudarytas iš mažų kvadratų, yra deformuotas, transformuotas, neturintis logiškos sekos, bet atspaudų kartojimas įveda tvarką ir sistemą. Vyksta amžinoji kova tarp racionalumo ir emocijos. Sumaištį numalšina tik jūra, kuri nugludina, niveliuoja ir ramina, tik jos dėka dingsta nerimas, baimė, grįžta vidinė ramybė ir pusiausvyra.

Jūra nusinešė mano skausmą...

Akimirkos - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/189