2021-07-05 Vasaros media studija 2021 - filmų pristatymas

07/05/2021 18:00
07/05/2021 21:00
vasaros_media_2_1_45.jpg

Neringos veidai: „Vasaros MEDIA studijoje 2021“ kuriami šeši trumpametražiai filmai

Pajūryje ir vėl zuja kino komandos – 23-iąjį kartą į Neringą kūrybiniams eksperimentams susiburia audiovizualinių menų specialybių studentai ir profesionalai iš Lietuvos ir užsienio. Birželio 23- liepos 6 d. vykstantis projektas „Vasaros MEDIA studija“ (angl. „Summer MEDIA STUDIO“) šiais metais dalyvius kviečia tyrinėti lokacijas: Neringos krašto turtą, atrasti įvairius jos veidus, būsenas ir galimybes. Tarptautinėse kūrybinėse komandose kuriami 6 trumpametražiai filmai bus pristatyti projekto finaliniame renginyje liepos 6 d. 18 val. Juodkrantėje Liudviko Rėzos kultūros centro kino salėje. Projektas yra Lietuvos kultūros sostinės „Neringa – kultūros sala“ programos dalis.

Dirbtuvių dalyviai pirmąsias dienas susipažino su gražiausiomis vietovėmis bei slaptomis, tik vietiniams gyventojams pažįstamomis vietelėmis. Paskaitų metu kartu su industrijos profesionalais analizuotas vietovės vaidmuo filme. Teorines paskaitas skaitė režisierius ir prodiuseris Jonathan Tammuz (Kanada/ Jungtinė Karalystė), režisierius Audrius Stonys (Lietuva), dramaturgė Birutė Kapustinskaitė (Lietuva) bei kompozitorius Mantautas Krukauskas (Lietuva). Pirmąją dirbtuvių dalį užbaigė filmų idėjų pristatymas, po kurio atrinktos 6 trumpametražių filmų idėjos, kurios bus įgyvendinamos iki projekto pabaigos.

Šiais metais filmai pasižymi ne tik vietovių, bet ir žanro įvairove. Nuo postapokaliptinės fantazijos iki absurdo komedijos – visas idėjas įkvėpė Neringoje lankytos lokacijos. Dramoje „Teptukas“ (rež. Džiuginta Gabrielė Radavičiūtė) analizuojama išsiskyrimo su artimu tema. Poetiniame filme “Užmiršta laisvė”, rež. Rita Kernagytė, priešinamas rutinos sunkumo ir gamtos lengvumo, išlaisvinimo pojūtis. Amerikietės Manòn Voice režisuojama antiutopija sujungs poeziją ir postapokaliptinę fantaziją. Intriguojantis trileris „The List“ ( “Sąrašas”, rež. Laurynas Mataitis) svarstys, kaip šaltasis karas atrodytų šiais laikais. Roko Steponavičiaus režisuojamoje absurdo komedijoje – gyvenimo ir mirties dilema. Meda Šataitė kartus su kūrybine komanda ruošiasi išbandyti mokumentikos žanrą ir taip papasakoti meškų migracijos nuotykius. Tradiciškai, kuriamas dar vienas papildomas filmas – dokumentika apie Vasaros media studiją ir jos dalyvius.

Visi filmai bus pristatomi liepos 5 d. 18 val. Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro kino salėje. Po peržiūros žiūrovai turės galimybę balsuoti už labiausiai jiems patikusius filmus ir kūrėjus. Uždarymo renginyje 20 val. geriausieji kūrėjai bus apdovanoti tradicinėmis Algirdo Kuzmos statulėlėmis „Neringos žuvelė“.

„Vasaros MEDIA studija“ organizatoriai – Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius. Projektą remia Valstybinis studijų fondas, Lietuvos kultūros taryba, autorių teisių asociacija „Avaka“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramė. Projekto partneriai: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Liudviko Rėzos kultūros centras, Neringos kultūros centras „Agila“.

,,Vasaros media studija 2021“ – unikalių Neringos lokacijų kadrų medžioklė prasideda
Jau birželio 23 d. Pervalkoje startuos dvidešimt ketvirtosios kasmetinės kino dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Džiugu, jog šiais metais kino dirtuvės vyksta kaip projekto Neringa Lietuvos kultūros sostinė 2021 dalis. Šių metų renginio šūkis ,,Lokacijos įkvepia!“, kvies dalyvius ieškoti unikalių Neringos lokacijų ir užfiksuoti jas 6 trumpametražių filmų kadruose.
Kino dirbtuvių metu dalyviai ne tik kurs filmus, bet ir semsis žinių Lietuvos ir užsienio lektorių paskaitose. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius konsultuos ir patirtimi dalinsis kino režisierius, scenaristas bei prodiuseris, „Oskaro“ nominantas Jonathan Tammuz (Didžioji Britanija-Kanada), prodiuseris Paul Nethercott (JAV), dokumentinio kino kūrėjas, Nacionalinės premijos laureatas Audrius Stonys (Lietuva), dramaturgė Birutė Kapustinskaitė (Lietuva), kompozitorius Mantautas Krukauskas (Lietuva) bei montažo režisierius Ričardas Matačius (Lietuva).
Neringos gyventojai ir svečiai kviečiami į dirtuvių atidarymo renginį birželio 23 d. 21 val. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo bazėje ,,Kalbantys sodai“. Renginio metu bus atlikti muzikiniai kūriniai: “Robotic Folk” – kompozitoriaus Jono Jurkūno elektroninės eksperimentinės muzikos projektas, tyrinėjantis mechaninius ir organinius garso fenomeno aspektus ir “Covarnis” – kompozitoriaus ir garso menininko Mantauto Krukausko alter-ego, performatyvus personažas su Venecijos maro daktaro kauke, skrajojantis tarp ambient ir noise garsinių pasaulių.

O liepos 5 d. 18 val. visi neringiečiai ir miesto svečiai yra kviečiami į dirbtuvių metu sukurtų filmų peržiūrą ir iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks Liudviko Rėzos kultūros centre Juodrantėje. Geriausiai pasirodę projekto dalyviai bus apdovanoti tradicinėmis skulpturiaus A. Kuzmos statulėlėmis ,,Neringos žuvelė“.
,,Vasaros media studija“ – tai bendradarbiavimo platforma, skirta audiovizualinių menų studentams bei jauniesiems kūrėjams, kurie siekia užmegzti tarptautinių kontaktų su kino srities profesionalais, tobulinti savo įgūdžius, išmokti dirbti su naujomis technologijomis, sekti ir analizuoti kino industrijos pokyčius bei kurti naujas galimybes ateities kūrybinėms iniciatyvoms. Projektas Neringoje vyksta kasmet nuo 1999 m.
Projekto organizatoriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius.
Projekto rėmėjai ir partneriai: Neringos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringa - Lietuvos kultūros sostinė 2021, Valstybinis studijų fondas, AVAKA, ,,Kūrybiška Europa“ Media, AGILA, Liudviko Rėzos kultūros centras.
Kontaktinis asmuo: Inesa Kurklietytė