2021-05-15 ir 16 Miško maudynės su pirmąja Lietuvoje sertifikuota miško terapijos gide Mila Monk

05/15/2021 12:00
05/16/2021 13:00
Mila_Monk_35.jpg

Gegužės 15 d., šeštadienis, 12 val. ir gegužės 16 d. 10 val. kviečiame į „Miško maudynės“, kurias ves Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi tarptautinio Miško terapijos instituto (Forest Therapy Institute - FTI) mokymus.
Susitinkame prie Liudviko Rėzos kultūros centro, adresu: L. Rėzos g. 8 B, Juodkrantė. Trukmė : 2,5 - 3 val. Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija: el.p.milosmiskomaudynes@gmail.com, tel. +37065203422.
Seansas mokamas. Kaina 25 eurai.
Miško maudynės – moksliškai pagrįsta sveikatinimo metodika ir kartu menas, kaip įsileisti mišką į savo kūną per penkis pojūčius ir pasijusti visapusiškai gyvam, užmegzti ryšį su aplinka, kitais ir pačiu savimi.
Tai sensorinė praktika, kuri gali būti atliekama savarankiškai arba su miško maudynių gidu. Maudomės ne vandens telkinyje, bet per pojūčius panyrame į miško atmosferą. Gido užduotis – įkvėpti žmogų užmegzti ryšį su mišku, gamta, naudojant tam tikrus pratimus-kvietimus. Tai padeda atsijungti nuo minčių srauto, suaktyvinti kūno pojūčius ir giliai atsipalaiduoti, sumažinti stresą, pajusti malonumą ir džiaugsmą. Miško maudynių seanso metu suaktyvinamas organizmo gebėjimas atsigauti, sveikti. Tai mokslu pagrįsta prevencinė sveikatinimo priemonė.
Miško maudynių seansą ves Mila Monk – pirmoji sertifikuota miško maudynių gidė Lietuvoje, baigusi tarptautinio Miško terapijos instituto (Forest Therapy Institute - FTI) mokymus, oficiali Miško terapijos instituto atstovė Lietuvoje, mokymų vadovė ir mentorė, Anykščių miško festivalio Miško terapijos dienos koordinatorė, vertėja, kartu su kolege Rasa Monkevičiene išvertusi vieno iš miško terapijos pradininkų, japonų mokslininko Qing Li knygą „Shinrin-yoku: the Art and Science of Forest Bathing“ į lietuvių kalbą" ("Miško maudynės", leidykla "Dvi Tylos").

Juodkrantė savo pavadinimą gavo būtent dėl miškų, kurie, anot rašytinių šaltinių, joje stūksojo jau prieš kelis šimtus metų ir juodavo iš tolo, todėl gyvenvietė ir buvo pavadinta „juodu krantu“. Kaip knygoje „Juodkrantės kurorto „aukso amžius“: nuo susikūrimo XIX a. viduryje iki katastrofos 1945 m.“ rašo istorikė Nijolė Strakauskaitė, devyniolikto-dvidešimto amžiaus sandūroje dėl unikalaus miškais apaugusių kopų kraštovaizdžio čia buvo įkurtas vienas pirmųjų kurortų, reklamuojamas net ne kaip jūros, o kaip „klimato kurortas“, „tyro oro kurortas“, ir dėl to sveikatintis čia atvykdavo visų pirma kvėpavimo takų ir nervų negalavimais besiskundžiantys pacientai. Jiems itin tiko tai, kad Juodkrantė iš trijų pusių apsaugota aukštų kopų ir miško, ir tai lemia švelnų šios vietos mikroklimatą, „persmelktą lyg balzamo girios kvapų“. Buvo rašoma, kad pasivaikščiojimai šiame pasakų miške yra „tikras geros nuotaikos ir sveikatos šaltinis“. Taigi, jau tais laikais buvo akcentuojamas teigiamas Juodkrantės miško poveikis sveikatai ir savijautai.
Kviečiu gegužės viduryje, šeštadienį susitikti žydinčiame, paukščiais klegančiame, gyvybės džiaugsmu alsuojančiame Juodkrantės miške, pakvėpuoti gydančiu jo oru, patyrinėti jo vaizdus, kvapus ir skonius, jo garsovaizdį ir tekstūras, pasimokyti iš miško atsinaujinimo, atsparumo, streso įveikos įgūdžių.

KĄ TURĖTI?
- Oro sąlygoms pritaikyta apranga (geriausia rengtis sluoksniais), patogi avalynė
- Apsauga nuo erkių
- Jei lynotų, apsauga nuo lietaus (atitinkami drabužiai, skėtis)
- Neperšlampamas kilimėlis, jei norėsite prisėsti
- Vanduo arba termosinis puodelis su šiltu gėrimu
Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija:
el.p. milosmiskomaudynes@gmail.com,
tel. +37065203422.

Renginio metu privaloma laikytis SAM patvirtintų taisyklių ir rekomendacijų susijusių su COVID-19 grėsme