2020-07-17 Dokumentinio filmo "Kuršių nerija" pristatymas

07/17/2020 20:00
07/17/2020 20:50
Baryso_filmas_1_35.jpg

Liepos 17 d. (penktadienį) 20.00 val. kviečiame į režisieriaus Arvydo Baryso naujausio dokumentinio filmo apie "Kuršių neriją" pristatymą Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje (L. Rėzos g. 54 C-9, Juodkrantė). Bilieto kaina - 3 Eurai.

Apie filmą “Kuršių nerija“
Filmas „Kuršių nerija“ skirtas pristatyti Kuršių neriją kaip patrauklią kultūrinio ir sportinio poilsio erdvę įvairaus amžiaus ir įvairių interesų lankytojams – tiek gamtos mylėtojams, tylos ir ramybės vertintojams, tiek aukšto lygio kultūrinių renginių mėgėjams. Nors visas Nerijos gyvenvietes jungia tas pats kelias ir skalauja tos pačios marių bangos, kiekviena iš jų parodoma kaip išskirtinė, nepakartojama. Vienas kitą veja vaizdai iš paukščio skrydžio, lėti pasivaikščiojimai, švenčių akimirkos ir trumpi stabtelėjimai žvelgiant į laimingas, nuostabos, ramybės ir džiaugsmo kupinas žmonių akis. Vaizdus lydi muzika ir glaustas pasakojimas už kadro. Pasakojimas apie esmę – gamtos ir žmogaus ryšį, pastangas jį įvertinti, įprasminti, suasmeninti. Kartu tai padėka už dovaną, kurią Lietuva brangina.

Apie autorių
Arvydas Barysas yra žinomas Lietuvos kino dokumentininkas, eseistas, scenarijų kūrėjas ir režisierius. Jo sukurti filmai paremti mokslininkų ir kraštotyrininkų sukaupta medžiaga, meniškai įprasminti, stilingi, skoningi. Filmai apie Kuršių neriją pasižymi formos subtilumu, gausia, tačiau neperkrauta dokumentine informacija, todėl juose gerai dera informacinis įtaigumas su emociniu paveikumu. Autorius daug dirba pats rinkdamas medžiagą, kalbindamas ir filmuodamas herojus, jis turi savo požiūrį į atkuriamą epochą, jos savitumą. A. Baryso filmams būdinga politinė tolerancija, inteligentiškas kultūrų sąveikos vertinimas (jie nėra nei ultravokiški, nei ultralietuviški, kaip neretai pasitaiko dokumentikoje). Filmų kūrėjas konsultuojasi ir bendradarbiauja su mokslininkais, šio bendradarbiavimo rezultatas ‒ ne tik mokslininkų konsultacijos, bet ir menininko pagalba jiems, o tuo pačiu ir visai visuomenei: sukauptą medžiagą, tiek patekusią į filmus, tiek likusią juodraščiuose, autorius pažadėjo patikėti saugoti Klaipėdos universiteto archyve, kur jie bus prieinami mokslinei bendruomenei. Ypač tai aktualu nykstančios kuršininkų bendruomenės kultūrinio ir kalbinio paveldo tyrinėjimui.
2005 m. filmas “Tarp aštuonių vėjų” Italijoje vykusiame festivalyje “Europa Nostra” greta pateiktų BBC, Airijos, Vokietijos TV irk t. garsių kompanijų filmų pelnė pagrindinį apdovanojimą kaip “Geriausias festivalio kūrinys”.

2005 m. Arvydas Barysas lankėsi Japonijoje, Nagojoje, kur „EXPO 2005“ su savo filmais atstovavo Lietuvai.

Arvydas Barysas yra Kuršių nerijos garbės ambasadorių klubo narys.