2018-12-31 Naujametinis koncertas „Smuiko ir gitaros amžių dvikova“

12/31/2018 20:00
12/31/2018 21:00
Smuiko ir gitaros amžių dvikova“.jpg

„Smuiko ir gitaros amžių dvikova“

Gruodžio 31 d. 20 val. Juodkrantėle vyks ir abejingų nepaliks muzikinė kova – „Smuiko ir gitaros amžių dvikova“ Liudviko Rėzos kultūros centro salėje (L. Rėzos g. 54C-9, Juodkrantė). Koncerte bus gausu emocijų, aistrų, meistriško skambesio, energingo ritmo ir, žinoma, juoko.
Dvikovoje tradiciškai susirungs du virtuozai ir seni bičiuliai. Riteriškoji dvasia vis dar gyva, tik šiandienos ginklai – muzikos instrumentai, o iššūkį scenoje susigrumti priėmę riteriai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmasis smuikas Zbignev Levicki ir gitaros virtuozas Aurelijus Globys.

„Žodis dvikova dabartiniais laikais visada skamba intriguojančiai, atrodo, kad technologijų ir demokratijos amžiuje tai nerealus dalykas ir staiga netikėtai galima tai pamatyti ir išgirsti. Tik ginklai – smuikas ir gitara – tokie malonus sielai ir emocingi, romantiški. Idėja gimė patiems muzikantams – smuikininkui Zbignevui Levickiui ir gitaristui Aurelijui Globiui, dviem profesionalams, kurie jau daug metų scenoje ir ieško naujų išraiškos formų. Kaip matome iš auditorijos reakcijos – eksperimentas pavyko“, – istorijos užuomazgas atskleidžia „Ars Libera International“ vadovas, prodiuseris Gintaras Kamsiukas.

Kas lemia tokią sėkmę? Pasak G.Kamsiuko, daugiausiai energijos žiūrovams suteikia nuoširdūs ir atviri muzikantai ant scenos: „Visada įdomu klausytis ir stebėti šiuos du puikius instrumentus scenoje skambančius kartu. Nepaisant to, kad labai skiriasi jų grojimo technika, tembrai, išgaunamo garso stiprumas, scenoje jie puikiai papildo vienas kitą, tarsi susilieja į vieną mažą orkestrą, kuris tiesiog užburia auditoriją. Mūsų, organizatorių tikslas – renginio metu emociškai „sujungti“ atlikėjus ir publika į bendrą visumą. Kai tai pavyksta, jausmas būna nerealus, visi lieka laimingi ir pakylėti. Todėl mes visuomet su atlikėjais ilgai ir kruopščiai deriname koncertines programas ir ieškome optimalaus santykio. Dažniausiai tai pavyksta sėkmingai įgyvendinti.“

Turbūt ir Jums jau smalsu sužinoti, kas nugalės šį kartą – rokas ar klasika? Mocartas ar Stingas? Kieno stygos šį kartą atlaikys tvirčiau ir pelnys ne tik žiūrovų simpatijas, bet ir pergalės laurus? Pažadam, bus ne tik skambesio, bet ir intrigos, energijos, o svarbiausia – begalinės meilės savo mūzai. Nepraleiskite šanso tapti šios meistrų dvikovos liudininkais ir savo plojimais palaikyti kovos nugalėtoją.