2017-09-05 Tapybos paroda "Nepalas - Nida"

09/05/2017 16:00
10/05/2017 12:00
NepalNidaJuodkrantė.jpg

Juodkrantėje, Liudviko Rėzos kultūros centre bus atidaryta devynių autorių tapybos paroda „Nepalas – Nida“. Parodos atidarymas – rugsėjo 5 d. 16 val. Paroda veiks iki spalio 5 d.
Eksponuojamose drobėse dominuoja iki šiol mums nematyti ritmai, egzotiniai pagodų siluetai, spalvingi kalnų masyvai.

Š. m. Rugsėjo pradžioje Nidoje jau 23-ą kartą vykstantis tarptautinis tapybos pleneras, tęsiantis ekspresionistines „Brücke“ kartos tradicijas, šiųmetinį menininkų sambūrį Neringoje skiria temai „Ekspresyvi kompozicija“, o pagrindiniu akcentu išskiria svečių – dailininkų iš Indijos ir Nepalo kūrybą.
Renginio metu Nidoje ir Juodkrantėje bus surengtos net keturios parodos – nuo pat plenero pradžios Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ vyks „Nepalo mozaikos“ ekspozicija. Čia bus pristatyta Skaidrės Butnoriutės, Sauliaus Kruopio ir Nepalo dailininkų kūryba. Taip pat tuo metu atskiroje „Agiloje“ veikiančioje parodoje neringiškiai ir kurorto svečiai bus supažindinti su šių metų plenero dalyvių kūryba, o vėliau čia bus eksponuojami plenero metu sukurti darbai.
Šiemet pleneras sutrauks visą būrį menininkų iš įvairiausių pasaulio šalių. Kartu su svečiais iš Nepalo – Katmandu dailės akademijos skulptūros katedros vedėju, profesoriumi Yakha Bahadur Dhanu, tapytojais Sunita Rana, Samjhana Rajbhandari ir Nar Bahadur Bishwakarma, Nidoje lankysis ir dailininkai iš Indijos – Delyje gyvenantys ir kuriantys Arijeet Chanda ir Patanjali Bhati. Taip pat – žymūs menininkai iš kaimyninių šalių: Aija Zarinija (Latvija), Varšuvos tapytojas peizažistas Jerzy Martynow (Lenkija), Kijevo dailininkė Kata Rudakova (Ukraina), taip pat jau trečią kartą šiemet Nidoje viešintis Jerevano dailininkas, profesorius Artur Martirosian (Armėnija). Šių metų plenere žada dalyvauti ir daug žymių Lietuvos pedagogų-dailininkų; Ričardas Zdanavičius ir Loreta Zdanavičienė, Adelė Kasputienė ir Augis Kasputis, Saulius Kruopis, Jurga Sidabrienė, Skaidrė Butnoriutė, Birutė Zokaitytė. Taip pat Ramūnas Vaitkus, Dovilė Bilkstienė, Arturas Savickas, Juozas Pranckevičius, Vidmantas Wait (Vaitkevičius), Marius Valančius, Jonas Lenkutis.
Plenero iniciatorius ir vadovas tapytojas Saulius Kruopis pasakoja, kad idėja šiemet suteikti pagrindinį akcentą Indijos ir Nepalo dailininkų kūrybai paskatino pastaruoju metu užmegzti vertingi kontaktai ir draugiški ryšiai su šių šalių menininkais bei įkvepianti viešnagė pastarajame krašte.