2017-07-05 Fotografijos paroda "Nerija-amžinas šauksmas"

07/05/2017 18:00
08/03/2017 18:00
Juodkrantei - plakatas - peržiūrai - 2.jpg

Rimanto Dichavičiaus ir Stasio Paškevičiaus fotografijos paroda
Rimantas Dichavičius – garsus Lietuvos dailininkas ir fotomenininkas, gimė 1937m. Kelmės rajone, Grimzlės kaime. Kelias į meną nebuvo lengvas. Valgęs sprangią tremtinio ir našlaičio duoną, visą gyvenimą veržėsi link šviesos, gėrio ir grožio. Dar vaikystėje pradėjęs piešti, rimčiau su menu susiejo savo gyvenimą 1952–1957 m. besimokydamas Kauno taikomosios dailės technikume. Toliau studijas tęsė Vilniaus dailės instituto Grafikos fakultete, dirbo leidykloje „Mintis“ meniniu redaktoriumi, vėliau, kaip kūrybinis darbuotojas, bendradarbiavo su leidyklomis, redakcijomis, galerijomis. Fotomenininkų sąjungos narys nuo 1970m.
Fotografuoti pradėjo studijų metais. Pradžioje fotografavo reportažus įvairioms redakcijoms, vėliau ieškojo įdomių ir nematytų siužetų, daiktų ir gamtos formų. Fotografija ir grafika susipynė: dar daugiau, jos viena kitą papildė tematika, raiškos priemonėmis ir formomis.
Prieš dvidešimt septynerius metus buvo išleistas jo fotografijų albumas – „Žiedai tarp žiedų“, kuris sukėlė tikrą ažiotažą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje, buvo išleistas rusų, vokiečių ir kitomis kalbomis. Rimantas Dichavičius išaukštino moters kūno grožį, suteikė jam sakralios prasmės. Fotografijose – nuostabus jaunystės žydėjimas, jaunystės šventė, kuri visgi yra tokia trumpa, palyginus su visu likusiu žmogaus gyvenimu. Fotonuotraukose – gamtos ir moters grožio ir kartu didingumo sugretinimas, pakelia fotomenininko darbus aukštai virš kasdienybės šurmulio. Mes nustembame ir gėrimės žmogaus kūnu kaip Dievo kūriniu: siela taip pat pasidaro skaidresnė ir švaresnė.

KŪRYBINĖ BIOGRAFIJA
Rimantas Dichavičius surengė virš 50 personalinių fotografijos parodų, dalyvavo daugiau negu 300 fotografijos parodų Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Rusijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Gruzijoje ir kitose šalyse. Jo kūrinių turi įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, privačios kolekcijos. Rimantas Dichavičius yra Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų ir AFIAP – Tarptautinės fotomenininkų sąjungos – narys, pelnęs daugiau nei 20 premijų Lietuvos ir užsienio parodose, apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija, aukso medaliu Italijoje, Estijos Baltosios žvaigždės ordinu. Taip pat yra įvertintas už meninį knygų apipavidalinimą. R.Dichavičius yra išleidęs knygų apie kolegas menininkus, vienas iš jų – milžiniškas darbas, albumas „Laisvės paženklinti“.