2016-08-03 „Vasaros MEDIA studija 2016” filmų peržiūra

08/03/2016 20:00
08/03/2016 21:30
Rugpjūčio 3 d. (trečiadienį) 20 val..jpg

18-oje ”Vasaros MEDIA studijoje” dėmesys naujausioms kino technologijoms

40 jaunųjų kinematografininkų, aktorių, šokėjų bei choreografų šiais metais jau 18-ąjį kartą susirinko kino kūrybinėse dirbtuvėse ”Vasaros MEDIA studija”. Pilnametystės sulaukęs projektas šiais metais dalyvius kviečia susipažinti su judesio kine galimybėmis bei naujausiomis technologijomis kuriant trumpametražius filmus tema ”Interaktyvus šokis kine”.

”Vasaros media studija” skirta kūrybingiausiems ir drąsiausiems jauniesiems kino kūrėjams, todėl negalime aplenkti ir naujųjų technologijų. Dalyvių dėmesį koncentruojame į inovatyviausius kino atradimus, siedami juos su aktoriaus judesiu šokyje prieš kamerą,”- projektą pristato jo vadovė kino režisierė Inesa Kurklietytė.

Į projektą dalyviai atvyko iš septynių Europos šalių – Norvegijos, Kroatijos, Rumunijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir Lietuvos. Stovyklos metu su jaunaisiais kūrėjais dirbo ir jų idėjas filmuose įgyvendinti padėjo dėstytojos iš Škotijos, Islandijos ir Lietuvos – ”Augmented reality” technologija dirbanti režisierė Jeannette Ginslov, choreografė ir šokio filmų režisierė Helena Jonsdottir bei choreografė Vesta Grabštaitė. Taip pat viso projekto metu dalyvius konsultavo režisierė Inesa Kurklietytė, vaizdo režisieriai Algimantas Mikutėnas, Adomas Jablonskis ir Audrius Zelenius, garso režisierius Ramūnas Jasutis bei montažo režisieriai Tomas Rugys ir Ričardas Matačius.

Kasmet vykstantį renginį organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Projekto partneriai – Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius (AMII), Neringos miesto savivaldybė, Nidos meno kolonija, Asociacija Meno miestas, Latvijos kultūros akademija.
„Vasaros media studija 2016“ laureatai:
Specialus Neringos savivaldybės apdovanojimas filmui už geriausiai atskleistą Kuršių nerijos ir Neringos kurorto kraštovaizdžio unikalumą – „Cycle - RE“ (rež. Ana Marija Marinov
Geriausias prodiuseris – Lina Poškutė už filmą “The tall expectation” (rež. Saulius Kovalskas) ir Urtė Aškelovičiūtė už filmą “The watchers” (rež. Klaudija Saulė Matvejevaitė).
Geriausias montažo režisierius – Ana Marija Marinov už filmą “Cycle - RE” (rež. Ana Marija Marinov).
Geriausias garso dizaineris – Ivea Macevičiūtė už filmą „Tilė“ (rež. Kornelijus Jaroševičius).
Geriausias operatorius – Norbert Fodor už filmą „Borders“ ( rež. Marius Gotbergas);
Geriausias atlikėjas – Viktorija Žukauskaitė už filmą “At least I am not alone” (rež. Saulė Bliuvaitė).
Geriausias choreografas – Anastasia Lonshakova už filmą “Ref- reality” (rež. Anastasia Lonshakova).
Geriausias režisierius – Saulė Bliuvaitė už filmą “At least I am not alone”.
Geriausias filmas – „At least I am not alone“ (režisierė Saulė Bliuvaitė, prodiuseris Lina Žiūra, operatorius Linas Žiūra, garso dizaineris Kipras Dominas, choreografė Linda Krūmina, atlikėjai – Viktorija Žukauskaitė ir Ugnius Tuleikis).