2014-07-8 Koncertas "Dua Cadenza"

07/08/2014 13:00
skelbimas.jpg

koncertas "DUA CADENZA"
Liepos 8 d. 13.00 val.
Liudvbiko Rėzos kultūros centre, L. Rėzos g. 8, Juodkrantė

Lindos Valeckytės biografija – 2014m.

Smuikininkė Linda Veleckytė žinoma ne tik JAV bet ir Europoje kaip solistė atlikėja. Ji ne kartą grojo su kameriniu ansambliu bei garsiais, visame pasaulyje žinomais orkestrais: Čikagos simfoniniu orkestru, Lyric Opera of Chicago orkestru, Boston filharmonijos orkestru. Šiuo metu L. Veleckytė yra Ilinojaus filharmonijos solistė ir koncertuoja su Heartland festivalio orkestru bei Pietų Ilinojaus simfoniniu orkestru. Jau beveik 20 metų didžiausia Lindos ,,meilė“ – jos smuikas, kurį 1878 metais pagamino Samuel Nemessanyi.
L. Veleckytė muzikos bakalauro laipsnį įsigijo Ilinojaus universitete (University of Illinois at Urbana-Champaign ), o muzikos magistro laipsnį - Bostono universitete (Boston University). L. Veleckytės mokslinės disertacijos tema - ,, Simfoninio orkestro dirigento vadovavimo bruožai“.
Be koncertinio darbo Linda turi daug kitokių pareigų: ji talkina orkestrų vadybiniais klausimais, buvo Čikagos ,,Sinfonietta“ vykdomąja direktore, yra konsultavusi ne vieną meno organizaciją ir t. t.
Plati ir jos visuomeninė veikla: ji aktyviai talkina muzikos klausimais švietimo, informacijos srityse, atstovauja muzikantų teises vietiniuose orkestruose, daug dėmesio skiria lietuvybei JAV. Ypatingą vietą jos širdyje užima Čikagos Lietuvių opera, kuriai ji talkina jau ne vienerius metus. Ji - ne tik šio kolektyvo koncertmeisterė, meno bei orkestro vadovė. Reikalui esant, ji šiam unikaliam kolektyvui padeda spręsti ir kitus iškilusius klausimus.
L. Veleckytė įsitikinusi, kad muzika - tai kelias į nuostabų pasaulį, kuri savo garsais atspindi tą nematomą dvasinį pasaulį, kuris yra mumyse, todėl mano, kad muzikos mokytis ir jos klausyti niekada nevėlu.

Lisa Kristina

Lisa Kristina fortepijono ir balso studijas pradėjo 4 metų amžiaus. Įgijo vokalo specialybės bakalauro laipsnį DePaulo universitete ir vėliau 2003-2009 dirbo vokalo fakultete. Ji taip pat turi dainavimo specialybės laipsnius Manhattan Shool of Music ir Illinois Uuniversitete Urbana-Champaign, kur ji baigė papildomas chorinio dirigavimo studijas ir gavo magistro laipsnį.
Dr.Kristina pasirodė Broadvėjaus pastatymo Andrew Lloyd Webber „Operos fantomas“ turuose JAV ir Vokietijoje. Vokietijoje ji taip pat dirbo kaip pianistė ir vokiečių kalbos pedagogė miuzikluose „Miss Saigon“,“Sunset Boulevard“, „Cats“, „Les Miserables“, „Gražuolė ir pabaisa“. Dr.Kristina buvo solo dainininkė su daugeliu Amerikos simfoninių orkestrų, choro grupių, ir operos trupių. Ji dirbo Čikagos DuPage operos teatro chorsmeistere operų “Turandot", „Tosca“, „L'Meilės d'amore“ pastatymuose, taip pat pasirodė scenoje Mrs.Trapes rolėje operoje „Beggar‘s opera“ , vėliau pasirodė šiame teatre, kaip La Ciesca Puccini operoje „Gianni Schicchi“. Ji buvo orkestro pianistė Čikagos operos teatre Mozrto „Užburtoje fleitoje“, John Adams „Nixon in Chaina“, ir „Flowering Tree“, pastarajį diriguojant kompozitoriui John Adams. Šią žiemą, ji gastroliavo Kinijoje grodama Gershwino „Rhapsody in Blue“, kurią ji atliko su Trinity Christian College Wind Ensemble.
Dr. Kristina aktyviai dirba kaip mokytoja ir atlikėja Lincolnwood Jewish Congregation’s Fine Arts Series.