PARODA „SUSIPAŽINKIME: MENO PAŽINIMO CENTRAS“

07/10/2013 09:40
09/20/2013 18:00
V Gaudiesiutes foto.jpg

LDM MINIATIŪRŲ MUZIEJUJE JUODKRANTĖJE ATIDARYTA PARODA
„SUSIPAŽINKIME: MENO PAŽINIMO CENTRAS“

Paroda „Susipažinkime: Meno pažinimo centras“ pristato jau 25 metus Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje veikiantį Meno pažinimo centrą.
Prano Domšaičio galerijos edukacinio darbo formos ir būdai per 25 metus nuolat keitėsi. Prasidėjęs nuo kelių užsiėmimų ir nedidelės mokomosios ekspozicijos, ilgą laiką buvęs tik papildoma galerijos veiklos sritimi, šiuo metu Meno pažinimo centras tapo bene svarbiausiu faktoriumi, pritraukiančiu įvairias visuomenės grupes į muziejų. Šiandien Meno pažinimo centras įsikūręs pirmajame Prano Domšaičio galerijos aukšte, specialiai įrengtose patalpose, kuriose užtenka vietos ir lektoriumui, ir dirbtuvėms, ir vaikų, jaunimo bei pedagogų kūrybos parodoms.
Parodoje pristatome tris Meno pažinimo centro veiklos sritis.

Edukacinis projektas „Žvilgsnis į Kuršių neriją“
Jau penkti metai Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje Prano Domšaičio galerijos muziejininkai įgyvendina edukacinius projektus Kuršių nerijos moksleiviams ir jaunimui, kuriuos nuolat remia Neringos savivaldybė. Šiemet surengėme piešinių konkursą „Žvilgsnis į Kuršių neriją“ ir pakvietėme dalyvauti jame visos Lietuvos vaikus. Konkursu siekėme paskatinti vaikus ir moksleivius domėtis Kuršių nerijos gamta, legendomis, kultūros, istorijos paminklais, architektūra ar kitais tiesiogiai su šiuo kraštu susijusiais vaizdiniais ir juos kūrybiškai interpretuoti savo piešiniuose.
Konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo. Darbus atsiuntė 37-ių ugdymo įstaigų auklėtiniai iš 17-os Lietuvos miestų, miestelių: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Palangos, Neringos; Gargždų, Priekulės ir Vėžaičių (Klaipėdos r.); Kaltinėnų (Šilalės r.); Švėkšnos; Kintų ir Grabupių (Šilutės r.); Salantų (Kretingos r.); Viekšnių (Mažeikių r.). Konkursui buvo pateikti net 390 dalyvių piešiniai, iš jų – 102 eksponuojami parodos stenduose po atviru dangumi. Kitus konkursui pateiktus darbus pamatysite šioje parodoje.
Dailės studija suaugusiems
Dailės studija suaugusiems Prano Domšaičio galerijoje veikia jau septynerius metus, nuo 2006-ųjų. Sėkmingas Meno pažinimo centro edukacinis projektas tapo nuolatine veikla. Šiuo metu studijoje lankosi per 20 įvairaus amžiaus ir profesijų miestiečių, dauguma – moterys. Daugelis į studiją ateinančių mėgsta, nori piešti, tačiau nedrįsta to daryti namuose savarankiškai. Kai kurie prisipažįsta, jog bijo į rankas paimti pieštukus ar teptuką po to, kai buvo sukritikuoti vaikystėje. Kiti akcentuoja terapinę meno svarbą – būdami meniškoje Prano Domšaičio galerijos aplinkoje, kurdami ir bendraudami su bendraminčiais jie pailsi po darbo, atsipalaiduoja nuo rūpesčių. Vasaromis studijos nariai rengia vienos dienos plenerus Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje.

Projektas „Muziejus–mokykla–moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“
Lietuvos muziejų asociacija 2011 m. lapkričio mėn.–2014 m. gegužės mėn. vykdo projektą „Muziejus–mokykla–moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“, finansuojamą iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų. Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos antrojo prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekte dalyvauja 18 muziejų iš visos Lietuvos.
Į projektą įsitraukė ir Lietuvos dailės muziejaus padaliniai – Nacionalinė dailės galerija ir Prano Domšaičio galerija. Prano Domšaičio galerija parengė bendros LDM edukacinės programos „XX–XXI a. Lietuvos dailė“ modulį „Spalvų ekspresas“, kurį sudaro aštuonių akademinių valandų programa. Projekte dalyvauja 15 Klaipėdos bendrojo lavinimo įstaigų.
Praktinės kūrybinės veiklos metu projekto dalyviai analizuoja dailininkų kūrinius, kuria eskizus, bando įvairias tapybos technikas.

Paroda veiks iki 2013 m. rugsėjo 20 d.