Liaudiškos muzikos kapela „Kuršininkai“ grįžo su pergale!

P1181695.JPG

Liaudiškos muzikos kapela „Kuršininkai“ grįžo su pergale!

Lapkričio 23 dieną Gargždų kultūros centre vyko jau kelerius metus rengiamas liaudiškos muzikos festivalis „Armoniką tik paėmiau“, tema „Kas kaip moka, tas taip šoka“. Šioje šventėje, puoselėjančioje liaudiškos muzikos tradicijas, skambias melodijas – svajingus valsus ir trankias polkutes – dovanojo Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Minija“ (vadovas Donatas Merkelis) ir Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiška kapela „Kuršininkai“ (vadovė Dana Tregub).
Demonstruodami pirštų miklumą, išradingumą, originalumą, instrumento vingrumą linksmino vakaro žiūrovus, kartu tarpusavyje rungtyniaudami, dėl geriausio muzikinio pasirodymo. Pirmoji vieta po trijų varžytuvių, žiūrovų sprendimu buvo skirta Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiškos muzikos kapelai „Kuršininkai“. Liaudiškos kapelos „Kuršininkai“ dalyviai pademonstravo puikų, nuotaikingą grojimą. Didelių simpatijų sulaukė ir kapelos „Kuršininkai“ globėjas Česlovas Stonys, kuris spalvingai pristatė kapelos veiklą, narius, jų išskirtinumą, unikalumą Gargždų bendruomenei. Taip pat vedantysis Česlovas Stonys puikiai atskleidė Neringos krašto susikūrimo istoriją, buvo prisiliesta ir prie žymios Kuršių nerijos susikūrimo legendos ir vakarą vainikavo eilėraščiu „Neringa“.
Antroji vieta atiteko Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansambliui „Minija“ jų pasirodymą puikiai įvertino žiūrovai, kurie negailėjo šiam ansambliui gausių aplodismentų.
Renginio pradžioje Gargždų kultūros centro folkloro ansamblis „Cyrulėlis“ (vadovas Vidmantas Radavičius) pasveikino, atlikdamas nuotaikingą liaudies šokį, varžytuvių dalyvius. Folkloro ansambliui „Cyrulėlis“ nepristigo energijos bei geros nuotaikos, šokant smagius liaudies šokius, viso vakaro metu.
Varžytuvių nugalėtojai buvo apdovanoti prizais bei padėkos raštais, kuriuos įteikė Gargždų kultūros centro direktorės pavaduotoja Asta Vaičiulienė. Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Natalija Lisovskienė padėkojo Gargždų kultūros centro kolektyvui, ypatingai pavaduotojai Astai Vaičiulienei, už pakvietimą dalyvauti festivalyje „Armoniką tik paėmiau“ ir už šiltą, draugišką priėmimą. Taip pat pasidžiaugė užsimezgusią draugystę tarp šokių ir dainų ansamblio „Minija“, kapelos „Kuršininkai“ ir folkloro ansamblio „Cyrulėlis“.
Lieka tikėtis, jog šis liaudiškos muzikos festivalis „Armoniką tik paėmiau“ ir toliau ties draugystės tiltus tarp liaudiškos muzikos kapelų, folkloro ansamblių, puoselės, išsaugos, populiarins liaudiškos muzikos tradicijas, kurios bus perduodamos jaunoms kartoms. Ir linkime, kad šis festivalis sulauktų kiekvienais metais vis gausesnio būrio ne tik atlikėjų, bet ir klausytojų.

Prašome pasigrožėti liaudiškos muzikos festivalio „Armoniką tik paėmiau“ akimirkomis - http://www.lrezoskc.lt/image/tid/139