2020-07-03/06 Juodkrantės kurorto dienos – gyvos miško pasakos ir paslaptys

07/03/2020 10:00
07/06/2020 22:00
Facebook-event_0121_kurorto_dienos_40 m..jpg

Liepos 3-6 dienomis visi Lietuvos keliai ves į Juodkrantę. Miškų ir vandenų apsuptame kurorte „Gyvas miško pasakas“ seks Juodkrantės kurorto dienos – jau antrus metus vyksiantis renginys šiemet atsigręš į vaikystę ir į mūsų senolių išmintį.

„Karantino laikotarpis mus privertė stabtelti ir susimąstyti, kas esame, kokia yra mūsų istorija. Atsigręžti į dalykus, kurių mums taip trūko, todėl šiais metais paslaptingo žavesio turinti Juodkrantės aplinka taps tiltu į mūsų istoriją ir tradicijas“, – pasakojo šventės organizatorius Marius Tumšys.

Įvairiose erdvėse vykstantys renginiai įtrauks mylinčius gryną orą, miškų tankmę, tylą bei jūros ir marių vandenis.

Jau pirmąją šventės dieną, liepos 3-iąją, marių pakrantėje pradės veikti šventinė mugė, kuri praeivius vilios visų kurorto dienų metu. Koncertinę programą scenoje, prie mirguliuojančio marių vandens, atidarys „Le Artist“, kitaip žinomo kaip „Slavka Channel“, gatvės teatro pasirodymas, sužavėjęs publiką įspūdingu reginiu ir praėjusiais metais. Tą pačią dieną scenoje pasirodys ir muzikos grandas Steponas Januška kartu su pianistu Arnoldu Jankūnu. Kas vakarą po žvaigždėtu kurorto dangumi vyks DJ pasirodymai.

Liepos 4 d. – šeštadienį, marių scenoje pabusti ragins Tai-či mankšta, „Laumių šokiai“ bei ypač energinga zumbos treniruotė. Atėjus vakarui lauks Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio koncertas, po kurio melancholišką nuotaiką, savo pasirodymu „Triukšmas“, išsklaidys „Taško teatro“ aktoriai.

Trečiąją šventės dieną marių scenoje dalyviai turės galimybę antrąkart išvysti „Le Artist“ pasirodymą, pasiklausyti neseniai solinį albumą išleidusios Eglės Sirvydytės atliekamos muzikos, o Eva Tombak pakvies į jogą, meditaciją bei rašymo dirbtuves „Atia, suskiai“ – mokančias išvaryti nepageidaujamą mintį, „nenuodijant gyvenimo“. Vakare įvyks vienas ryškiausių Juodkrantės kurorto dienų pasirodymų – Lino Adomaičio koncertas.

Liepos 6-ąją Tautišką giesmę prie marių scenos Juodkrantė giedos su Klaipėdos universiteto mišriu choru „Pajūrio aidos“ bei jo įkūrėju ir meno vadovu Algirdu Šumskiu. Prieš tai scenoje savo kūrybą dovanos „Lyrikos magistrai“ - muzikinis Adomo ir Akvili duetas.

„Juodkrantės kurorto dienose mes tarytum atsigręžiame į kurorto „aukso amžių“ ir peržvelgiame, kas buvo aktualu prieš šimtą metų, džiaugiamės atradę tas pačias vertybes, kurios anuomet buvo svarbios, o mums jau lyg ir primirštos, bet vis taip pat aktualios. Šventėje susipina meno ir gamtos terapija, pabrėžianti Juodkrantės savitumą ir neišsemiamą praeities kultūros lobyną. Sveikas gyvenimo būdas, santykis su gamta – sielos atgaiva, kuomet gali skirti betarpišką laiką savo šeimai ir susitikimui su pačiu savimi gryname ore, ramybėje, unikalioje gamtos vietoje...Tai vienas iš svarbiausių kurorto dienų šventės tikslų.“ – mintimis dalinosi Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Sonata Vaitonienė.

Visoje marių pakrantėje keturias dienas vyks poi edukacijos, teatrų pasirodymai, kvėpavimo terapija, kaukių kūrimo bei vainikų pynimo dirbtuvės. Norintys taip pat galės išbandyti šeimoms pritaikytas vandens pramogas – Kuršių mariose pasisupti irklentėmis.

Šeimoms netruks ir kitų veiklų, todėl šventėje ypatingai laukiami mažieji kurorto svečiai – vyks šeimų joga, „Taško teatras“ ves muzikines dirbtuvėles, skirtas vaikams, tėvai su vaikais galės kartu dalyvauti įvairiose edukacijose, dirbtuvėse.

Miško pasakas prikels Raganų kalne vyksiantis užsiėmimai. Šioje, mistika alsuojančioje vietoje, šeštadienį bus galima sudalyvauti būgnų rate su Jotvilu Švirinu, rašymo terapijoje su Rolanda Lu bei garso meditacijoje Tibeto skambančiais dubenimis su Aušra Mendele. Sekmadienį Raganų kalne ir toliau vyks magišką prieskonį turinčios veiklos – sutartinių ratas su Joana, miško terapija su Mila Monk ir kakavos ritualas. Mindaugo karūnavimo dieną Raganų kalne prasidės „Laumių šokiai“ su Laura Gaučyte, kuriuose susipins šokis, kovos menai ir gydomosios technikos.

Reklama

Nors šis užsiėmimas ir vadinamas „Laumių šokiais“, jį vedanti Laura, kviečia prisijungti kuo daugiau vyrų.

„Šie šokiai tikrai skirti ne vien moterims. Pastaruoju metu šią praktiką atranda ir vis daugiau vyrų. Juk esminis jų tikslas – pailsinti protą, aktyviai, o svarbiausia smagiai pajudėti ir sukelti sau džiaugsmo bei pilnatvės bangas. Džiaugiuosi, kad šio šokio kerus, vesdama juos tokioje vietoje, turėsiu galimybę paskleisti dar plačiau“, – sakė L. Gaučytė.

Istorijos mylėtojus turėtų sudominti liepos 3 d. 19.00 val. Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyksianti Klaipėdos universiteto doc. dr. Nijolė Strakauskaitės paskaita „Juodkrantės kurorto – XIX-XX a. fenomenas“. Liepos 4 ir 5 dienomis kviesime pasivaikščioti su gidu po kurorto aukso amžių menantį Juodkrantės vilų kvartalą, prie vilos „Monbijou“ bus surengtas Ritos van Dongen teatralizuotas pasirodymas su šokančiomis suknelėmis „My Flower Dress“.

Kurorto kultūros centre „Taško teatras“ žiūrovams pristatys monospektaklį „Sudie, derintojau“, o charizmatiškasis teatro ir kino aktorius Leonardas Pabedonoscevas Lauko estrados salėje (L. Rėzos 54) surengs patyriminį seminarą „Sakralinės Balio kaukės. Savęs atradimo procesas“. Jame bus kalbama apie susijungimą su savimi, savęs įsimylėjimą ir gebėjimą būti savojo gyvenimo kūrėju.

Pajūrio krantai taip pat neliks nuošaly. Smėliu ir jūra Juodkrantės kurorto dienų dalyviai mėgausis edukacijoje „Gintaro gaudymo paslaptys“, o saulę vakarais lydės gydančiais gongų garsais su Linu Švirinu.

Finalinis ir, tikriausiai, vienas ryškiausių šventės akcentų – „Vėjo brolių“ rengiama aitvarų šventė, kurios metu, lyg tikroje vaikystės pasakoje, į Kuršių marių padangę pakils šimtai spalvingų aitvarų.

Reklama

Juodkrantės kurorto dienos kviečia atvykti ir leisti laiką gryno oro kurorte ramybėje ir atsipalaiduojant tam, kad patirtumėte Gyvas miško pasakas.

Šventės organizatoriai ragina nedelsti ir registruotis į programoje pateiktas veiklas svetainėje www.creators.lt.

LIEPOS 3 D.
PENKTADIENIS
MARIŲ PAKRANTĖ
16:00 val. Mugės atidarymas
21:00 val. Poi edukacija
MARIŲ SCENA
20:00 val. „Le artist“ gatvės teatro pasirodymas
21:30 val. Steponas Januška su pianistu Arnoldu Jankūnu
23:00 val. Šokiai po žvaigždėmis su DJ
JUODKRANTĖS EVANGELIKŲ LIUTERONŲ BAŽNYČIA
19:00 val. „Juodkrantės kurortas – XIX – XX a. kultūros fenomenas.“ Doc. dr. Nijolė Strakauskaitės (KU BRIAI) paskaita
LIEPOS 4 D.
ŠEŠTADIENIS
MARIŲ PAKRANTĖ
10:00 val. Tai či
11:00 val. Laumių šokiai
12:00 val. Zumba
20:00 val. Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio koncertas
21:30 val. „Taško teatro“ spektaklis „Triukšmas“
23:00 Šokiai po žvaigždėmis su DJ
LIUDVIKO RĖZOS KULTŪROS CENTRAS
17:00 val. Pasivaikščiojimas su gidu po Vilų kvartalą
19:00 val. „Taško teatro“ monospektaklis „Sudie, derintojau“
LAUKO ESTRADA
17:00 Festivalio – konkurso „Baltic voice“ nugalėtojų Gala koncertas ir apdovanojimai
RAGANŲ KALNAS
13:00 val. Būgnų ratas su Jotvilu Švirinu. Registracija*
14:00 val. Rašymo terapija su Rolanda Lu. Registracija*
15:00 val. Garso meditacija Tibeto skambančiais dubenimis
su Aušra Mendele. Registracija*
16:00 val. Būgnų ratas su Jotvilu Švirinu. Registracija*
PAJŪRIS
16:00 val. Edukacija „Gintaro gaudymo paslaptys“. Registracija*
22:00 val Saulėlydis ir gongų terapija su Linu Švirinu
VILA „MONBIJOU“
18:00 val. Rita van Dongen su šokančiom suknelėm „My Flower Dress”
MARIŲ PAKRANTĖ
Mugė
Kurorto SUP’ai (irklenčių nuoma) su instruktoriumi Poi edukacija, balansavimo lynas, stovėjimas ant vinių
13.00 val. „Le artist“ gatvės teatro pasirodymas
14.00 val. Šeimų joga
15.00 val.„Taško teatro“ muzikines dirbtuvėles vaikams
15.00 val. Smilkalų dirbtuvės. Registracija*
16.00 val. Kvėpavimo praktika sveikesniam gyvenimui
17.00 val. „Taško teatro” ritminė eisena
18.00 val. „Le artist“ gatvės teatro pasirodymas
21.00 val. Poi edukacija
LIEPOS 5 D.
SEKMADIENIS
MARIŲ SCENA
10.00 val. Joga ir meditacija su Eva Tombak
11.00 val. Laumių šokiai
12.00 val. Hatha joga
18.00 val. Rašymo dirbtuvės su Eva Tombak. Registracija*
19.00 val. „Le artist“ gatvės teatro pasirodymas
20.00 val. Eglės Sirvydytės koncertas
21.30 val. Lino Adomaičio koncertas
23.00 val. Šokiai po žvaigždėmis su DJ
MARIŲ PAKRANTĖ
Mugė
Kurorto SUP’ai (irklenčių nuoma) su instruktoriumi
13.00 val. „Le artist“ gatvės teatro pasirodymas
14.00 val. Kaukių dirbtuvės. Registracija*
16.00 val. Šeimų joga
17.00 val. Vainikų pynimo dirbtuvės
21.00 val. Poi edukacija
LAUKO ESTRADOS SALĖ L. RĖZOS G. 54
13.00 val. Patyriminis seminaras su Leonardu Pobedonoscevu „Sakralinės Balio kaukės. Savęs atradimo procesas„.Registracija*
RAGANŲ KALNAS
17.00 val. Sutartinių ratas. Registracija*
18.00 val. Miško terapija su Mila Monk. Registracija*
19.00 val. Kakavos ritualas. Registracija*
PAJŪRIS
22.00 val. Saulėlydis ir gongų terapija su Linu Švirinu
LIUDVIKO RĖZOS KULTŪROS CENTRAS
17.00 val. Pasivaikščiojimas su gidu po Vilų kvartalą
LIEPOS 6 D.
PIRMADIENIS
MARIŲ SCENA
10.00 val. Joga ir meditacija su Eva Tombak
11.00 val. Tai Či
19.30 val. Adomo ir Akwili „Lyrikos magistrai“ koncertas
20.30 val. Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“
21.00 val. Tautiška giesmė aplink pasaulį
MARIŲ PAKRANTĖ
Mugė
Kurorto SUP’ai (irklenčių nuoma) su instruktoriumi
MARIŲ STADIONAS
12.00 val. „Vėjo brolių“ aitvarų šventė
RAGANŲ KALNAS
18.00 val. Laumių šokiai. Registracija*