Lietuvos Autorinės Juvelyrikos paroda

08/24/2011 15:00
mail.jpg

Pirmą kartą Neringoje rugpjūčio 24 dieną buvo atidaryta Lietuvos Autorinės Juvelyrikos paroda

Pirmą kartą į Neringą atkeliavo Lietuvos Autorinės Juvelyrikos paroda. Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Natalija Lisovskienė atidarydama ir pristatydama susirinkusiems svečiams Lietuvos Autorinės Juvelyrikos parodą pabrėžė, kad ypatingai vertinama tai, kad Lietuvos Autorinės Juvelyrikos parodos globėjas - Neringos miesto meras Antanas Vinkus. Neringos miesto meras Antanas Vinkus tarė sveikinimo žodį visiems susirinkusiems.
Lietuvos Autorinės juvelyrikos asociacijos prezidentė, juvelyrė Kristina Dulevičiūtė ir dailininkė-grafikė Volanda padėkojo Merui Antanui Vinkui už tai, kad būdamas ambasadoriumi rėmė ir globojo Autorinės Juvelyrikos kūrėjų parodas užsieniuose, padėjo pristatyti kuruojamą parodą „Jaunoji Lietuvos juvelyrika” ir kad šiandieną būdamas Neringos miesto merui ir toliau ištiesė savo globėjiška ranką Lietuvos Autorinės juvelyrikos kūrėjams
Lietuvos autorinės juvelyrikos asociacija kartu su Vilniaus dailės akademijos autorinės juvelyrikos galerija „ARgenTum“ ir bendradarbiaudama su kitomis autorinės juvelyrikos galerijomis: „Meno niša“, „Mažoji galerija“, neseniai surengė didelę parodą Užutrakio dvare. Ekspozicija sulaukė didelio kultūros žmonių, žiniasklaidos susidomėjimo, kadangi autorinė juvelyrika tik įgauna platesnį skambesį, imama suvokti kaip išties savarankiška – unikali meno šaka, kurios šaknys remiasi baltų tradicijomis. Menininkai 2010 metais susibūrė į Lietuvos autorinės juvelyrikos asociaciją, kuri vienija apie 30 menininkų. Susivieniję ėmė ne tik organizuoti parodas, bet ir spręsti problemas, norima atskirti autorinį meną nuo masinės, cechuose gaminamos produkcijos- kaip ir yra kaimyninėje Latvijoje, daugelyje modernių senosios Europos valstybių
Kristina Dulevičiūtė sakė:…Esme tikri, kad autorinės juvelyrikos paroda iš Užutrakio turi keliauti į kitus šalies regionus ir, visų pirma, ją turi pamatyti Neringa. Šis gamtos kūrinys - itin unikalus, todėl mes, Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjai, drįstame sieti tai su būtent savita kūryba, skirta ne miniai. Ši parodos organizavimo vieta pasirinkta neatsitiktinai. Prasidėjusi paroda senojoje Lietuvos sostinėje turi keliauti į mažesnį Lietuvos miestą ir ten džiuginti meno mylėtojo akį. Neringos miestas, kuris gamtos apdovanotas savo išskirtinumu kaip ir autorinė juvelyrika išsiskiria iš masinės gamybos produkto. Juvelyrė Kristina viliasi, kad ši paroda vykstanti pirmą kartą taps tradicine.
Direktorė Natalija Lisovskienė akcentavo susirinkusiems, tai kad ši paroda unikali, kadangi ji apjungia vyresniąją ir jaunąją autorinės juvelyrikos kūrėjų kartas, kad būtent tokio masto autorinės juvelyrikos paroda vyksta pirmą kartą Neringos mieste ir joje dalyvauja 35 menininkai kuriantys vienetinius, originalius meno kūrinius, jie tai daro tiek išlaikydami senųjų auksakalių tradicijas, tiek atliepdami į moderniosios kultūros iššūkius. Lietuvoje autorinė juvelyrika kaip meno šaka labai mažai žinoma, nepaisant to, kad ji turi savo istoriškumą ir testinumą. Todėl šia paroda kūrėjai siekia supažindinti meno mylėtoją su autorine juvelyrika. Ir šiandiena mes turime nuostabią galimybę išvysti šiuos autorinius juvelyrikos kurėjų darbus.
Direktorė padižiaugė, kad Neringos miesto bendruomenė, miesto svečiai, meno mylėtojai, turės nuostabią galmybę Liudviko Rėzos kultūros centro parodų salėje iki rugsėjo 5 dienos išvysti unikalius Autorinės juvelyrikos gaminius-meno kūrinius. Padėkojo Aidui Macevičiui (fortepijonas), Danai Tregub (altas) ir Dovydui Liepai (fortepijonas) už jaukios, šiltos atmosferos sukūrimą parodos atidarymo metu, skambant jų atliekamai muzikai.
Liudviko Rėzos kultūros centro informacija