Vėtrungių kelias 2020 m.

Plakatas__Vetrungiu_kelias__2_15.jpg

„VĖTRUNGIŲ KELIAS“ KVIEČIA KELIAUTI IR
PAŽINTI MAŽĄJĄ LIETUVĄ

Skirtingai nuo turistinių maršrutų, šis kultūros kelias skatina krašto kultūros pažinimą. „Vėtrungių kelias“ - tai kelionė norintiems ne tik įdomiai praleisti laiką, bet ir pažinti Vakarų Lietuvą, Mažosios Lietuvos etnografinį regioną. Etnografinis Mažosios Lietuvos regionas yra visiškai kitoks, dar mažai pažintas keliautojams, tai ne tik vandenų, bet ir turtingos, unikalios, daugiakultūrės istorijos kraštas, o vėtrungė yra šio kultūrinio kelio atpažinimo ženklas, krašto tapatumo simbolis. Kelio esmė – krašto kultūra.

„Vėtrungių kelio“ dalyviai keliauja po kraštą ir lankosi šio žaidimo nurodytose vietose bei atlieka suplanuotas užduotis, kurias sėkmingai įvykdę laimi prizus. Tuo pačiu gilinamasi į šio regiono savitumą bei susipažįsta su jo išskirtiniu kultūros paveldu.
Projekte dalyvauja 21 partneris iš Tauragės ir Klaipėdos regionų šešių savivaldybių, esančių etnografinės Mažosios Lietuvos teritorijoje. Tai partneriai iš Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Pagėgių (Bitėnai), Šilutės ir Jurbarko (Smalininkų) savivaldybių kultūros ir turizmo paslaugų įstaigų, verslo, visuomenių organizacijų.

Šiemet „Vėtrungių kelias“ vėl kvies keliauti ir pažinti Mažosios Lietuvos etnografinį regioną ir surinkti net 36 istorijas apie Mažąją Lietuvą! Kelionę bus galima pradėti viename iš žaidime dalyvaujančių turizmo informacijos centrų, ten įsigyjant žaidimo albumą. Albumo turinį kelionės dalyvis užpildys keliaudamas po Mažąją Lietuvą. Apsilankę visuose žaidimo vietovėse, dalyviai savo albumą užpildys visais 36 atvirukais apie Mažąją Lietuvą.

2020 metų žaidimo sezoną „Vėtrungių kelias“ siūlo tris temines keliones:

„Vėtrungių kelio“ LEGENDOS kviečia Jus aplankyti 6 legendomis apipintas vietoves ir užpildyti savo albumą „lobiais“ – 12 atvirukų su Mažosios Lietuvos padavimais. LEGENDŲ korteles galima gauti apsilankius šešiuose regiono Turizmo informacijos centruose ( TIC adresai nurodyti teminio skirtuko kortelėje).

„Vėtrungių kelio“ LAIVAI kelionės metu kviečiame susipažinti su unikaliomis XIX-XX a. Mažosios Lietuvos vandens transporto priemonėmis ir kitais laivybos objektai, juos pamatyti iš arčiau ir sukaupti dar vieną savo albumo kolekciją. LAIVŲ korteles galima gauti apsilankius septyniuose regiono muziejuose (muziejų adresai nurodyti teminio skirtuko kortelėje).

„Vėtrungių kelio“ SKONIAI siūlo išskirtinę galimybę gurmanams – susipažinti ir paragauti kulinarinio paveldo patiekalų, pagamintų pagal autentiškus šio krašto receptus. Keliaudami dalyviai surinks dvylika unikalių Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo receptų. SKONIŲ korteles galima gauti aplankius dvyliką regiono kavinių (kavinių adresai nurodyti teminio skirtuko kortelėje).

Paruošė kultūros kelio operatorius Šilutės kultūros ir pramogų centras
Visą informaciją apie žaidimą galite rasti:
www.vetrungiukelias.lt
www.facebook.com/vetrungiukelias
www.siluteinfo.lt/en

Kilus klausimams kreiptis tel.: 8 671 28200 arba
info@vetrungiukelias.lt